DJ na Twoją imprezę, wesele – Poznań – wielkopolska. DJ Poznań

Dlaczego DJ na wesele jest lepszy od zespołu

Planujecie wesele i musicie zdecydować o wyborze zespołu lub DJ-a? Różne osoby doradzają Wam wybór pierwszej lub drugiej opcji? To zupełnie naturalne. Tak samo naturalne jest to, że trudno jest się Wam zdecydować. Z jednej strony chcecie aby goście się bardzo dobrze bawili na Waszym weselu, a wiadomo że duży wpływ ma na to muzyka. Wasza najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi namawiają Was na zespół muzyczny? Czy to jednak oznacza, że nie warto zastanawiać się nad zaangażowaniem DJ na swoje wesele? Oczywiście że nie. Ten wybór może dać Wam wiele korzyści. A najważniejsze z nich prezentujemy poniżej.

Muzyka na wesele nie musi być na żywo

Jednym ze stereotypów jest to, że najlepsze wesela to wesela przy muzyce na żywo. Jednak nie koniecznie. Zespół muzyczny nie gra non stop. Zwykle jest to 15 do 20 minut zabawy, po której następuje podobnej długości przerwa, konieczna aby muzycy mogli zregenerować swoje struny głosowe… i nie tylko. Jakby na to nie patrzeć, śpiewanie wyczerpuje również fizycznie i dla regeneracji, konieczne są regularne przerwy na odpoczynek. Jeżeli wesele prowadzi DJ Poznań, długość bloków muzycznych jest dopasowana do tego, jak bawią się goście na parkiecie (z uwzględnieniem programu wesela i jego najważniejszych punktów). Warto również rozważyć duet, jakim jest DJ oraz saksofonista lub inny muzyk, który dogrywa muzykę na żywo. Jest to świetne połączenie muzyki mechanicznej odtwarzanej przed DJ’a z muzyką graną na żywo. Warto również wspomnieć, że dobry DJ na wesele często współpracuje z innymi muzykami z całego kraju, co pozwala stworzyć oryginalną i niezapomnianą oprawę muzyczną wesela.

DJ na wesele jest tańszy

Z tym argumentem również nie można dyskutować. DJ Poznań na wesele to częstokroć tańsza opcja niż dobry zespół muzyczny (koszt jego wynajęcia to zwykle 7 do 10 tysięcy złotych). Przede wszystkim są to 2 osoby, a nie 6 lub 7, jak w większości zespołów muzycznych. Pamiętajmy również o tym, że oprócz samego kosztu zatrudnienia zespołu, należy również przewidzieć ich jako dodatkowych gości, opłacając im miejsca przy stoliku i jedzenie. Może to wynieść dodatkowe do 150 do 500 lub więcej złotych na osobę. Miejmy również na uwadze noclegi dla członków zespołu. W przypadku kiedy zatrudniamy DJ-a, będą to tylko dwie dodatkowa osoba do ogólnej liczby zaproszonych osób.

DJ Poznań to urozmaicona muzyka na weselu

Wybór repertuaru muzycznego na wesele zawsze sprawia sporo trudności. Część osób lubi przeboje lat 70, 80, 90, inni wolą największe przeboje muzyki współczesnej, natomiast jeszcze inni preferują hity disco- polo lub np. polskiego rocka. Jak pogodzić wszystkie te oczekiwania? Zespół muzyczny nie zawsze będzie w stanie sprostać tym wymaganiom i może się specjalizować tylko w jednym gatunku muzyki. Natomiast DJ na wesele może sprawić, że każdy z gości usłyszy podczas wesela swoje ulubione nutki, przy których będzie mógł się dobrze bawić. Warto również dodać, że w każdym przypadku może powstać czarna lista utworów, które pod żadnym pozorem nie powinny się pojawić podczas Waszego wesela. Nie będą one grane również na życzenie czy prośbę gości :). Cały pozostały repertuar muzyczny dostosowany jest do preferencji i życzeń organizatorów. Porównując również miejsce pracy DJ’a i zespołu muzycznego, trudno nie dostrzec widocznych gołym okiem różnic. Porządek, ład i estetyka stanowiska DJ’a, a po drugiej stronie scena zespołu muzycznego z plątaniną kabli, przewodów i innych elementów sprzętu technicznego. Uwagę na siebie zwracają również przerwy w muzyce. Kiedy za oprawę odpowiada DJ, w przerwach nie zalega głucha i niekomfortowa cisza. Wypełniają ją hity odtwarzane w oryginalne. Daje to Wam i Waszym gościom pewność,  że ulubiony znany utwór będzie brzmiał tak, jak go zapamiętali słuchając np. w radio. Nie umniejszając nawet najlepszym zespołom muzycznym, nie każdy utwór może być zagrany tak perfekcyjnie, jak w oryginale.

Scroll to Top